market-raf-sistemleri-nasil-secilmelidir

Market Raf Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Market dekorasyonları müşterilerin içeride rahat alışveriş yapmaları, aradıkları ürünleri kolayca bulmaları ve mağazayı ferah ve büyük göstermesi açısından oldukça önemlidir. Market dekorasyonu yaptırılmadan önce alanında uzman bir firmayla görüşüp danışmanız bu alanda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Market Raf sistemleri marketin içine stratejik olarak konumlandırılmalıdır. Manav reyonu, unlu mamul reyonu, süt ve et gıdalarının konulabileceği soğuk gıda reyonlarının ve diğer kuru gıda ve temizlik ürünlerinin nereye ve hangi raf sistemlerinin kullanılarak konumlandırılacağına dikkat etmek gereklidir.

Market rafları duvara monte, şapkalı, şapkasız, bağımsız orta raf ve kolon kaplama şeklinde tasarlanarak üretilmektedir. Söz konusu bu raflar hemen hemen tüm market dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Kullanılan bu raf çeşitleri teşhir edilecek ürünün özelliklerine göre seçilmelidir. Örneğin askılı duvar kaplama bir raf sistemiyle hediyelik eşya veya yükte hafif ürünlerin teşhiri yapılabilmektedir. Ağır ürünlerin böyle bir raf sisteminde sergilenmesi pek olası değildir. Bu nedenle seçilecek raf sistemleri sergilenmek isteyen ürünlerin özelliklerine göre belirlenmelidir.